Englishforall

یادگیری زبان انگلیسی، ترجمه، اخبار

با فایل‌های عریض و طویل متنی چه کنیم؟

 

با فایل‌های عریض و طویل متنی چه کنیم؟

 

 

بسیاری از دانشجویان، محققان، نویسندگان، روزنامه‌نگاران، تایپیست‌ها و ... با فایل‌های طولانی وُرد سر و کار دارند. کار کردن با این فایل‌ها کمی دشوار است. مُدام مجبوریم برای حرکت میان صفحات، غلطک موس را بچرخانیم یا با موس بازی کنیم. راه ساده‌تر چیست؟ در ورژن‌های 2007 و 2010 با چند کلیک ساده، کار تمام است: کافی است ستون نمایش بندانگشتی یا پنجره‌ی ناوبری (Navigation Pane) را فعال کنید. برای این کار به زبانه‌ی View در وُرد (و نه ویندوز) رفته، از بخش Show/ Hide (بخش دوم) گزینه‌ی Thumbnail را فعال کنید. حال ستونی در سمت راست پنجره پدیدار می‌شود که تمام صفحات در آن نمایش داده شده‌اند و برای جابجایی میان آن ها یک کلیک بزنید تا به صفحه‌ی بعدی بروید. (درست شبیه به اسلایدهای پورپوینت). این امکان از نسخه ی 2007 به بعد وجود دارد و دلیل خوبی برای افرادی است که هنوز با ورد 2003 کار می‌کنند.

 

 

 

 

+ نوشته شده در  دوشنبه 11 مهر1390ساعت 2:20 بعد از ظهر  توسط محمّد اعمّی  | 

سؤال و جواب های کامپیوتری

سؤال و جواب های کامپیوتری

 

 

 

سؤال شماره‌ی 1: چگونه سربرگ های پنجره ی Display Properties را که موقع راست کلیک در Desktop و رفتن به Properties باز می شود، بردارم؟

 

پاسخ: این کار از طریق تغییر ارزش گذاری Registry امکان پذیر است. ابتدا به Start رفته و Run را باز کنید و سپس در آن عبارت Regedit را تایپ و تأیید کنید. در پنجره ی باز شده مسیر زیر را باز کنید:

HKEY-CURRENT-MACHINE\ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Policies \ System

 

اکنون در سمت راست، Right Click کرده و یک New DWORD باز کنید. آن را باز کرده و مقدار ارزشی آن را از صفر به یک تغییر دهید. اکنون با تغییر نام این DWORD به یکی از نام های زیر، سربرگ های مشخص شده حذف می گردند:

 

نام NoDispScrSavPage سبب حذف سربرگ ScreenSaver می شود.

نام NoDispBackgroundPage سبب حذف سربرگ Desktop می شود.

نام NoThemesTab سبب حذف سربرگ Themes می شود.

نام NoDispSettingsPage سبب حذف سربرگ Settings می شود.

نام NoDispAppearance سبب حذف سربرگ های Themes و Appearance می شود.

نام NoDispCpl سبب حذف کلی پنجره ی Display Properties می شود.

 

 

 

 

 

سؤال شماره‌ی 2: به تازگی وقتی CD یا DVD را در DVD-Rom قرار می دهم Autorun آن فعال نمی شود. راهی برای حل این مشکل هست؟

 

پاسخ: گاهی به دلیل بروز مشکلات Registry، سیستم Autoplay یا به گفته ی شما Autorun در DVD-Rom یا CD-Romها پیش می آید. برای رفع این مشکل دو مرحله وجود دارد که توصیه می کنیم هر دو مرحله را انجام دهید، حتا اگر با یکی از مرحله ها مشکل رفع شد.

مرحله نخست: وارد Start Menu شده، گزینه ی Run را باز کرده و در آن تایپ کنید: Regedit. در پنجره ی باز شده شاخه ی زیر را با کلیک کردن بر روی علامت + باز کنید:

HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Services

 

 

اکنون در این شاخه، پوشه ی Cdrom را پیدا کرده و به جای اینکه آن را با کلیک بر روی علامت + باز کنید، تنها یک کلیک بر روی آن انجام دهید و به سراغ سمت راست صفحه بروید. AutoRun را پیدا کرده و روی آن دو بار کلیک کنید تا پنجره کوچکی باز شود. اگر مقدار درج شده در Value Date برابر 1 بود که تغییری اعمال نکنید، اما اگر صفر بود آن را به 1 تبدیل کنید.

حالا شاخه ی زیر را باز کنید:

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies

 

اکنون از میان زیر شاخه ها، Explorer را پیدا کنید و به جای این که آن را با کلیک بر روی علامت + باز کنید، تنها یک کلیک بر روی آن انجام دهید و به سراغ سمت راست صفحه بروید. در میان شمار زیادی از گزینه های سمت راست به دنبال NoDriveTypeAutoRun گشته و روی آن دو بار کلیک کنید تا باز شود. در قسمت Value Data مقدار 91 یا ff را تایپ کنید و Base را روی Hexadecimal قرار دهید.

 

مرحله دوم: وارد شاخه ی زیر شوید:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion

 

اکنون از میان زیر شاخه ها، Winlogon را پیدا کنید و به جای این که آن را با کلیک بر روی علامت + باز کنید، تنها یک کلیک بر روی آن انجام دهید و به سراغ سمت راست صفحه بروید. AllocateCDRoms را باز کنید و مقدار Value Data را برابر صفر قرار دهید. سپس همه ی پنجره ها را ببندید و سیستم را Restart کنید.

 

 

 

 

 

 

سؤال شماره‌ی 3: در بعضی از نرم افزارهای ایرانی، دکمه و منوهای فارسی به صورت علامت سؤال نمایش داده می شوند. مشکل از کجاست؟

 

پاسخ: این مشکل به دو عامل بستگی دارد که رفع یکی از آن ها به دست شماست و دیگری در دست طراح نرم افزار است و کاری از شما ساخته نیست.

طراح نرم افزار باید هنگام طراحی نرم افزار، پشتیبانی از Unicode UTF-8 را هدف قرار داده باشد. چنانچه پس از تماس با شرکت سازنده ی نرم افزار، مطمئن شدید که در طراحی برنامه این مورد لحاظ شده است اکنون مراحل زیر را به ترتیب انجام داده و نهایتاً سیستم را Restart کنید:

وارد Control Panel شده و Regional and Language Options را باز کنید. پنجره ای باز می شود که دارای سه سربرگ است. در سربرگ نخست، که همان Regional Options است، دکمه ی Customize را فشرده و Farsi را پیدا و انتخاب کنید. کمی پایین تر در قسمت Location، کشور Iran را انتخاب کنید. اکنون وارد سربرگ بعدی، یعنی Languages، شوید. دو گزینه وجود دارد که می توان با تیک زدن یا نزدن، آن ها را فعال یا غیرفعال نمود. تیک هر دو را فعال کنید. سپس دکمه ی Details را فشرده تا پنجره ای باز شود. در قسمت Default input language زبان را بر روی English United States - US قرار دهید و Apply و OK کنید. اکنون به سربرگ سوم یعنی Advanced وارد شده و زبان در قسمت Language for non-Unicode programs را روی Farsi قرار دهید.

اکنون Apply و OK کنید و سیستم را Restart نمایید تا تغییرات داده شده، اعمال گردند.

 

 

 

 

 

 

سؤال شماره‌ی 4: آیکان های روی Desktop همگی دارای پس زمینه ی آبی شده اند. چگونه رنگ آن ها را حذف کنم؟

 

پاسخ: این مشکل هیچ ارتباطی به ویروس ندارد. برای رفع این مشکل به ترتیب مراحل زیر را انجام دهید:

1.     وارد Control Panel شده و گزینه ی System را باز کنید.

2.     وارد سربرگ Advanced شوید.

3.     از قسمت Performance دکمه ی Settings را کلیک کنید.

4.     در پنجره ی باز شده، در سربرگ Visual Effects، گزینه ی Custom را تیک بزنید.

5.     از لیست زیرین Custom، گزینه ی یکی مانده به آخر، یعنی Use drop shadows for icon lables on the desktop را پیدا کرده و تیک آن را بردارید.

6.     پنجره ها را با Apply و OK تأیید کنید.

7.     به Desktop رفته و با دکمه ی F5 یک بار آن را Refresh کنید.

 

 

 

 

سؤال شماره‌ی 5: قبلاً که Word 2007 روی سیستم من نصب بود، اعداد را فارسی نمایش می داد. اما اکنون این گونه نیست. چرا؟

 

پاسخ: این مشکل هیچ ارتباطی به ویروس ندارد. در ویندوز پیشین شما، تنظیمات برنامه ی Microsoft Office Word 2007 تحت تغییراتی قرار گرفته بوده است که اکنون اگر همان تغییرات را طبق راهنمایی های زیر اعمال کنید، همان شرایط حاصل خواهد شد:

1. برنامه ی یادشده را باز کنید و روی آیکان دایره ای زرد رنگ شکل برنامه ی Office در گوشه چپ و بالای صفحه کلیک کنید.

2. در پنجره ی باز شده، گوشه راست و پایین آن روی دکمه ی Word Options کلیک کنید.

3. پنجره ای باز شده است که در سمت چپ آن گزینه هایی به چشم می خورد. گزینه ی Advanced را کلیک کنید.

4. در سمت راست پنجره به بخش Show document content بروید.

5. از این قسمت عبارت Numeral را پیدا کنید و گزینه ی Context را انتخاب نمایید.

6. اکنون با OK پنجره را ببندید.

 

پس از هر بار نصب Microsoft Office Word 2007 لازم است این تنظیمات اعمال شود تا هرجا لازم است، اعداد فارسی نمایش داده شوند.

 

 

 

 

سؤال شماره‌ی 6: وقتی می خواهم آلوده نبودن فایلی را با Nod32 چک کنم در راست کلیک بر روی آن فایل، گزینه ی Nod32 دیده نمی شود. چرا؟

 

پاسخ: معمولاً اگر هنگام نصب به Recommendationهای نرم افزار توجه شود نباید چنین مشکلی ایجاد شود.

اما برای رفع این مشکل کافی است وارد تنظیمات برنامه شوید. این کار را پس از باز کردن برنامه، با فشردن دکمه ی F5 انجام دهید. در پنجره ی باز شده، از گزینه های سمت چپ، مجموعه ی User Interface را پیدا و زیرمجموعه ی Context Menu را انتخاب کنید. اکنون در سمت راست تیک مربوط به Integrate into the context menu را فعال کنید و پنجره را با OK ببندید. اکنون سیستمتان را Restart نموده، گزینه یScan with ESET Smart Security در راست کلیک شما روی فایل ها فعال خواهد شد.

 

 

 

 

 

 

سؤال شماره‌ی 7: هنگام نصب بعضی نرم افزارها یا بازی ها با Error 1335 مواجه می شوم و نصب آن کامل نمی شود. چگونه نصب کنم؟

 

پاسخ: کاربران گمان می کنند این مشکل اغلب به دلیل ویروس یا آسیب دیدگی CD یا DVDهای آن هاست. همچنین مشکل مشابه دیگری نیز وجود دارد که از روش زیر برطرف خواهد شد. مشکل دیگر این است که مثلاً شما یک DVD را از اینترنت دانلود می کنید. در ابتدا، این DVD به صورت تعدادی فایل RAR در سایتی قرار گرفته و شما پس از دریافت همه فایل های RAR هنگامی که می خواهید آن ها را Extract کنید با خطایی مواجه می شوید که اعلام می کند فایل های RAR شما آسیب دیده اند و نمی تواند آن ها را از حالت فشرده خارج کند و خلاصه همه زحمات شما برای Download آن به هدر می رود.

دلیل بروز این مشکل، هماهنگ نبودن قطعات سخت افزاری سیستم شما است که ممکن است بی ربط به نظر برسد. قوی و ضعیف بودن کامپیوتر شما ربطی به بروز این مشکل ندارد و جالب است بدانید در سیستم های جدید و قوی بیشتر با آن روبرو می شوید. دلیل اصلی، سرعت زیاد سیستم در انجام عملیات است و در حالی که همه فایل ها به درستی وجود دارند Error 1335 نمایان شده و از نبود یک یا چند فایل اصلی ایراد می گیرد. در حقیقت سرعت زیاد سبب شده است که از روی این فایل ها به سرعت رد شده و وجود آن ها را احساس نکند.

برای رفع این مشکل باید از طریق Start Menu و گزینه Run وارد Configuration سیستم شوید. بدین صورت که در Run تایپ کنید Msconfig و OK کنید. در پنجره باز شده به سربرگ BOOT.INI بروید. در پایین پنجره دکمه ی Advanced Options را کلیک کنید. پنجره ی کوچکی باز می شود که گزینه ی اول آن MAXMEM به معنی Maximum Memory است. آن را با تیک زدن فعال کنید. عدد داخل آن را به 256 تغییر دهید. با این کار، شما ظرفیت Ram خود را به 256 کاهش داده تا سرعت سیستم را کم کنید. همه ی پنجره ها را با Apply و OK تأیید و سیستم خود را Restart کنید تا تغییرات انجام شده اِعمال گردد.

با Logon شدن ویندوز، می توانید به راحتی به نصب نرم افزار یا بازی خود پرداخته یا فایل های RAR خود را Extract کنید. فراموش نکنید که پس از پایان کار، به همان بخش بالا رفته و ظرفیت Ram را با برداشتن تیک MAXMEM به حالت اولیه خود برگردانید و سیستم را یک بار دیگر Restart کنید.

 

 

 

 

 

 

 

منبع: سایت ایران ستاپ

 www.iransetup.com

 

(پیشنهاد می کنم حتماً به این سایت بی نظیر سر بزنید.)

+ نوشته شده در  دوشنبه 19 اردیبهشت1390ساعت 5:55 بعد از ظهر  توسط محمّد اعمّی  | 

انتخاب نوشته‌هایی با فونت و فرمت خاص و تغییر کلی آن‌ها

انتخاب نوشته‌هایی با فونت و فرمت خاص و تغییر کلی آن‌ها

 

 

گاهی جزوه یا پایان‌نامه‌ای 500 صفحه‌ای دارید و قصد دارید برای مثال تمام نوشته‌های ایتالیک آبی رنگ را تغییر دهید. مبتدیانه‌ترین روش این است که به صورت دستی و با فشردن کلید Ctrl تک تک آن‌ها را پیدا کرد و تغییر داد، اما با توجه به حجم کار این کار هم وقت‌گیر است و هم درصد خطای آن بالا و اگر لحظه ای انگشتتان را از روی کلید کنترل بردارید کار تمام است. راه دوم فشردن دوبار کلید Format painter است که قفل شود و نیازی به گرفتن کنترل نباشد، اما این روش نیز هم خسته کننده است و هم احتمال خطا در آن هست.

همیشه هر وقت کاری کسل کننده و سخت بود، بدانید راه حل ساده‌تری هم هست، اما شما از آن بی‌خبرید و نیاز به آموزش دارید. هیچ کس نمی‌تواند ادعا کند تمام زیر و بم نرم افزارها را می‌داند و همیشه چیزی برای یاد گرفتن وجود دارد.

اما راه حل: با فشردن کلیدهای ترکیبی Shift+F1 کادری به نام Reveal formatting (آشکارساز قالب‌بندی) ظاهر می‌شود. به Properties پایین این کادر که 75 درصد کادر را تشکیل می‌دهد، هیچ کاری نداریم، چون قابل تغییر نیستند. کافی است یک عبارت از عبارتی را که می‌خواهیم با فرمت و رنگ خاصی است، در فایل وردمان انتخاب نماییم تا آن در کادر بالایی ظاهر شود. پس از ظاهر شدن، به راست‌ترین بخش مستطیل این کادر می‌رویم و روی مثلث بازکننده کلیک و گزینه‌ی نخست آن (Select all text with similar formatting) را انتخاب می‌کنیم. در این لحظه تمامی عبارات مشابه تا پایان ظاهر می‌شوند و انگار با کنترل همه‌ی آن‌ها را گرفته‌ایم. حال کافی است فرمت یکی از آن‌ها را تغییر دهیم تا شاهد تغییرات نهایی باشیم.

 

این ترفند در تمام ورژن‌های آفیس صادق است، اما خیلی‌ها از آن بی‌خبرند. این ترفند را از استاد عزیزم، جناب آقای "حبیب رسا" آموخته‌ام و بسیار از ایشان سپاسگزارم.

 

+ نوشته شده در  سه شنبه 12 مرداد1389ساعت 3:31 بعد از ظهر  توسط محمّد اعمّی  | 

نامه‌ی ترکیبی

نامه‌ی ترکیبی

 

 

نامه‌ی ترکیبی: می‌توان میان اکسس و وُرد ارتباط برقرار کرد و این ترفند نیز بسیار مفید است. فرض کنید می‌خواهید هر ماه یا هر از گاهی ابلاغ‌های 1000 کارمند را تایپ کنید یا برای آن‌ها تشویقی صادر نمایید. کافی است یک بار تمام مشخصات آن ها را در اکسس تایپ نمایید و سپس با ایجاد ارتباط میان اکسس و وُرد (متغیرها و متن ثابت)، هر مشخصه‌ای سر جای تعریف شده نشسته و با چند کلیک ساده، تمام این موارد بدون خطا و در کمترین زمان چاپ می‌شود. برای این کار ابتدا سند سفیدی در ورد باز و آن را ذخیره کنید. این سند را از این به بعد سند مادر (سند اصلی) می‌گوییم.

در ورد 2003 از منوی Tools و زیرمنوی Letters and mailing گزینه‌ی Mail merge را انتخاب و باز از میان گزینه‌های آن Letters را کلیک نمایید. در پنجره‌ی بعد گزینه‌ی رادویی اول را انتخاب کرده، به انتهای پنجره بروید و روی لینک Next کلیک نمایید. حال گزینه‌ی رادویی سوم را (لیست جدیدی تایپ کنید) انتخاب و در انتها Create کنید. جدولی شبیه به جداول اکسس ظاهر می‌شود که هر سطر آن یک فیلد است. با فشردن Customize می‌توان فیلدها را کم و زیاد کرد یا تغییر مکان داد. در این بخش با کلیک روی New entry می‌توان افراد (رکوردهای) دیگری نیز به لیست اضافه کرد. در پایان کار، OK کنید. با ترکیب (مرج) این سند با سند مادر اطلاعات تک تک افراد در فرم ها وارد می‌شود و فایل نهایی به صورت mdb (اکسس) در پوشه‌ی پیش فرض My data source ذخیره می‌شود و حواستان باشد که بکاپ آن را در درایو دیگری از کامپیوتر خود ذخیره کنید. این منبع بعدها قابل ویرایش نیز هست.

حال کادر محاوره‌ای Edit recipient list را باز کرده، شاهد رکوردهای مختلف افراد خواهیم بود. علامت تیک را از کنار افرادی که نمی‌خواهیم در لیست ما (مثلاً برای این سری) باشند، بردارید و OK کنید و در پنجره‌ی Mail merge یک Next دیگر نیز بزنید. ورد به طور خودکار سند سفید اصلی شما را باز می‌کند و حال باید این سند را تایپ کنیم. به نوار ابزار میل مرج نیز که در سمت راست شما ظاهر شده است، توجه داشته باشید و آن را نبندید. نامه، ابلاغیه، دعوتنامه، تشویقی و ... خود را تایپ و قالب‌بندی کنید. جاهایی را که قرار است مثلاً نام و نام خانوادگی یا آدرس و ... بیاید، سفید بگذارید.

حال مکان‌نما را در ابتدای سطر خالی مخصوص نام یا نشانی و ...، که سفید گذاشته بودید، برده و در پنجره‌ی کار میل مرج همان را با عبارت همسان خود (نام، آدرس و ...) انتخاب نمایید. فیلد نام یا نشانی در سند اصلی شما درج می‌شود. برای سایر جاهای خالی نیز به همین ترتیب پیش بروید و در پایان باز روی Next کلیک کنید. در اینجا شما تعیین کردید که در سند مادر چه فیلدهایی در کجای متن بیایند. باز در این مرحله نیز نوشته‌ها قابل ویرایشند و می‌توانید اگر فیلدی می‌خواهید کم و زیاد کنید. مثلاً شماره‌ی تلفن یا پرسنلی افراد را اضافه نمایید. پس از کلیک روی آخرین Nextی که گفتیم، ورد پیش نمایشی از نامه‌ی ترکیبی (میل مرج) نهایی را به شما نشان می‌دهد. با کلیک روی فلش‌های جلو برنده و عقب برنده در نوار ابزار میل مرج، که گفتیم نبنید، می‌توانید نمونه‌های دیگر نامه‌ها یا همه‌ی آن‌ها را تک تک چک کنید. اگر خواستید نامه‌ای را در این مرحله حذف کنید، باید آن را Exclude نمایید. همچنین اگر متوجه شدید برای فردی اطلاعات نادرستی وارد کرده‌اید، باید روی Edit recipient کلیک کنید تا کادر لازم باز و شما آن را ویرایش و OK کنید. اگر هم اطلاعات کلی و در همه‌ی افراد به غلط وارد شده بود، باید به مرحله‌یWrite your letter به سند مادر بروید و مشکل را از آنجا پیگیری کنید. حال Next نهایی را فشار دهید. برای چاپ نهایی نیز روی لینک Print کلیک و یکی از گزینه های "همه" یا "از ... تا ..." را انتخاب و OK کنید.

نکته: هیچ نیازی به ذخیره‌ی نامه‌هایی که به روش میل مرج ساخته شده‌اند، نیست. شما همواره می‌توانید سند مادر یا دیتابیس ها را ویرایش کنید.

 

 

 

 

برای ورد 2007 و 2010 برای شروع به تب Mailing و گزینه‌ی سوم بروید و بقیه‌ی مراحل دقیقاً مانند نوشته‌های فوق است. با Wizard (جادوگر نصب) هم می‌توان قدم به قدم جلو رفت.

 

+ نوشته شده در  یکشنبه 10 مرداد1389ساعت 6:27 بعد از ظهر  توسط محمّد اعمّی  | 

نیم‌فاصله

نیم‌فاصله

 

 

برای درک مفهوم نیم‌فاصله کافی است به مثال‌های زیر به دقت نگاه کنید:

 

نمونه ها          نمونه‌ها

می رویم        می‌رویم

رسیده اند        رسیده‌اند

دکمه ی           دکمه‌ی

همان طور که از مثال‌ها مشخص است، مثال‌های سمت راست با "فاصله" تایپ شده‌اند و مثال‌های سمت چپ با "نیم‌فاصله".

نیم‌فاصله علاوه بر آن که به زیبایی نوشته می‌افزاید، نشان از حرفه‌ای بودن تایپیست دارد. تمامی کتاب‌ها و روزنامه‌های معتبر به جای فاصله از نیم‌فاصله در جاهای لازم استفاده می‌کنند. جاهای لازم از جمله: "ها"ی جمع، "می" و "نمی" برای مضارع و ....

 

چگونه نیم‌فاصله تایپ کنیم؟

در ویندوزهای قدیمی؛ از جمله، 95، 98 و 2000 با فشردن کلیدهای Shift+Space به راحتی نیم‌فاصله تایپ می‌شد؛اما، از XP به بعد این کلیدها کار نمی‌کنند. در ویندوزهای جدید چه باید کرد؟

 

روش اول:

دانلود نرم افزار فارسی‌ساز Tray Layout 1.2 که به صورت پرتابل (قابل حمل) است و نیازی به نصب ندارد. کافی است پس از دانلود، آن را از حالت فشرده خارج نموده، فایل Setup را روی دسکتاپ رایانه‌تان کاپی نمایید و با فشردن آن، به هنگامی که می‌خواهید نیم‌فاصله بزنید، کلیدهای Shift+Space را فشار دهید.

از اینجا دانلود کنید:

 http://www.4shared.com/file/ReyRNL8u/Tray_Layout_12__Farsi_Saz___Po.html

یا از اینجا (اگر بالایی کار نکرد):

http://www.persiangig.com/pages/download/?dl=http://mohammadaemmi.persiangig.com/Tray%20Layout%201.2%20(Farsi%20Saz)%20(Portable).rar

 

 

روش دوم:

در آفیس 2007 و 2010 به منوی Insert رفته و در راستی‌ترین تب روی Symbols و در پایین آن روی "نمادهای بیشتر" کلیک کنید. با پنجره ای روبرو می شوید که نمادهای کدهای اسکی در آن دیده و جستجو می‌شود. برای ثبت نیم‌فاصله عبارت 200C را در در قسمت جستجوی پایین به نام Character Code وارد کنید و روی Shortcut Key کلیک کنید. حال در پنجره‌ی جدید روی "میانبر جدید" کلیک نمایید و دو کلید کنترل و فاصله را از روی کی‌بُرد خود همزمان بزنید (شیفت و فاصله عمل نمی‌کند) و سپس با دکمه‌ی Assign آن را تأیید نمایید.

 

روش سوم:

ساده‌ترین راه برای تایپ نیم فاصله فشردن همزمان کلید Alt و ثبت عدد 0157 است. این روش هم ساده‌ترین روش است و هم در تمامی محیط‌های متنی، از جمله در اینترنت جواب می‌دهد.

 

موفق باشید.

 

 

 

 

محمّد اعمّی، مرداد 1389 

+ نوشته شده در  جمعه 8 مرداد1389ساعت 6:47 بعد از ظهر  توسط محمّد اعمّی  | 

کشیــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــده کردن کلمات در ورد

کشیــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــده کردن کلمات در ورد

 

 

سلام.

نوشته و در حقیقت آموزش امروز به درخواست یکی از خوانندگان انجام می‌گیره:

 

برای کشیــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــده کردن کلمات در ورد یا کلاْ در آفیس کافیه Shift +J (شیفت و کلید جی) رو بزنید.

 

مـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــوفق باشـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــید!

+ نوشته شده در  چهارشنبه 6 مرداد1389ساعت 6:25 بعد از ظهر  توسط محمّد اعمّی  | 

مطالب قدیمی‌تر